Home > Sektörel > İNFO YATIRIM METAVERSE DÜNYASINDA YERİNİ ALDI

İNFO YATIRIM METAVERSE DÜNYASINDA YERİNİ ALDI

İNFO YATIRIM METAVERSE DÜNYASINDA YERİNİ ALDI

Bireysel ve kurumsal yatırımcılara, sermaye piyasası araçlarının alım-satım aracılığının yanı sıra, yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve kurumsal finansman hizmetleri sunan İnfo Yatırım, Metaverse dünyasında yerini aldı.
Özkaynağını 2022 yılı ilk çeyrek sonu itibarıyla 341 milyon TL’ye yükselten İnfo Yatırım, metaverse dünyasında yerini aldığını basın açıklamasıyla duyurdu. Şirketin hedef ve yatırımlarıyla ilgili İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül bilgi verdi. Akgül şu bilgileri paylaştı:
“2020 YILINDA ÖZKAYNAĞIMIZ 341 MİLYON TL’YE ULAŞTI: 2021 yılsonu itibarıyla 263 milyon TL olan öz kaynaklarımızı, 2022 yılı ilk çeyrek sonu itibarıyla 341 milyon TL’ye yükselttik. Net kârımızı da 48 milyon TL’den 109 milyon TL’ye çıkararak başarılı bir yıl geçirdik. 2021’de kitle fonlama lisansı alan ilk banka dışı aracı kurum olduk.
5 YENİ NOKTADA DAHA YATIRIMCILARLA BULUŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ: İnfo Yatırım olarak fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri ‘Startup Burada’ dijital platformu aracılığıyla yatırımcılarla buluşturmaya başladık. An itibariyle 22 irtibat ofisi ile yurt çapında faaliyet gösteriyor ve gün geçtikçe büyümeye devam ediyoruz. Bu yıl içinde 5 yeni noktada daha yatırımcılarla buluşmak için çalışıyoruz. 1994 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında faaliyet gösteriyor, bireysel ve kurumsal yatırımcıya hizmet sunuyoruz.
HİSSE SENETLERİ VE VİOP HACMİMİZ SEKTÖR GENELİNDE YÜZDE 5 PAZAR PAYINA SAHİP: Yatırımcıların saklaması altında hisse, eurobond bono ve bakiye olarak 17 milyar TL’nin üzerinde overall büyüklüğüne ulaştık. Tüm hizmetlerimiz kapsamında sektörde ilk beşte yer alıyoruz. Hisse senetleri ve VİOP hacmimiz sektör genelinde yüzde 5 pazar payına sahip.
İNFOVERSE BİZİM METAVERSE DÜNYASINDAKİ BULUŞMA NOKTAMIZ OLACAK: Ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin görüşlerinin alınabileceği, piyasa profesyonelleri ile bir araya gelinebilecek organizasyonları gerçekleştireceğiz. Finansal okuryazarlık konusunu çok önemsiyoruz. Teknik ve temel analiz, algoritmik trade, alım satım stratejisi oluşturma ve gelecek taleplere göre düzenlenecek eğitimlerimizle ‘İnfoVerse’ dersliklerini açıyoruz. Amacımız finansal okur yazarlığı mümkün olduğunca tabana yaymak. İnfoVerse bizim metaverse dünyasındaki buluşma noktamız olacak. Tıpkı İnfo Yatırım’da yapabildiğiniz gibi İnfoVerse’de de hisse senedi yatırımlarınız için alıştığınız İnfo Yatırım desteğini bulabileceksiniz.
FX DÜNYASINA TEK BİR TIKLA ERİŞEBİLECEKSİNİZ: Yatırım danışmanlığı konusunda destek sunacağımız, yatırım fonları konusunda bilgilendireceğimiz bu platform sizi yurt dışı piyasalarda yatırım yapmak konusunda da yalnız bırakmayacak. Hızlıca Eurobond’lara ulaşabilecek, Fx dünyasına tek bir tıkla erişebileceksiniz.”
 

You may also like
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, önemli basın açıklaması yaptı.
Ankara’da şeker fabrikasında çıkan yangın söndürüldü!
Fed Başkanı Powell: Daha fazla faiz artışı uygun
MARMARİS BELEDİYESİ, 371 PERSONEL, 48 ARAÇLA SAHADA

Leave a Reply