Home > Belediye > ERASMUSLU ÖĞRENCİLER ESENYURT’U ZİYARET ETTİ

ERASMUSLU ÖĞRENCİLER ESENYURT’U ZİYARET ETTİ

ERASMUSLU ÖĞRENCİLER ESENYURT’U ZİYARET ETTİ

“Karma Göç Projesi” kapsamında 8 farklı ülkeden Türkiye’ye gelen 40 Erasmus öğrencisi, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u ziyaret etti. Yapılan ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirten Bozkurt, “Bu tür ziyaretler barış ve kardeşlik için çok önemlidir” dedi.
Türkiye’de ve dünyada yaşanan göçmen problemleri ve çözümleri noktasında “Karma Göç Projesi” ile Türkiye’ye gelen Erasmus öğrencileri Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u ziyaret etti.
Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Polonya, Danimarka, Romanya ve Slovakya’dan gelen 40 Erasmus öğrencisini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Bozkurt, bu tür ziyaretlerin birlik, beraberlik ve kardeşlik açısından önemli olduğunu vurguladı. Proje kapsamında Esenyurt’ta mültecilerle çalışan kurum, dernek ve vakıfları ziyaret ederek göçmen problemlerini gözlemlemeyi ve çözümleri hakkında bilgi almayı amaçlayan öğrenciler, Esenyurt Kent Konseyi’ni de ziyaret ettikten sonra Esenyurt eski belediye binasında “Save The Children” ve “Mavi Hilâl” derneklerinin gerçekleştirdiği sunumlara katıldı.
“BİRBİRİMİZİ ANLARSAK SORUNLARIMIZI ÇÖZERİZ”
Erasmuslu öğrencileri ağırlamanın pozitif bir enerji verdiğini belirten Başkan Bozkurt, “Biz birbirimizi anlarsak sorunlarımızı çözeriz. Bu tür ziyaretler barış ve kardeşlik için çok önemlidir. Dünyada ve ülkede dengeli kalkınma olmadığı sürece göçler hep olacaktır. Esenyurt iç ve dış göçler sonrasında oluşmuş büyük bir kenttir. İlçemize son dönemde gelen yabancı göçmenler Avrupa’daki birçok kentin nüfusuna eşdeğer durumdadır” dedi.

You may also like
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, önemli basın açıklaması yaptı.
Ankara’da şeker fabrikasında çıkan yangın söndürüldü!
Fed Başkanı Powell: Daha fazla faiz artışı uygun
MARMARİS BELEDİYESİ, 371 PERSONEL, 48 ARAÇLA SAHADA

Leave a Reply