Home > Gündem > Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, önemli basın açıklaması yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, önemli basın açıklaması yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü önünde önemli bir basın açıklaması yaptı.

“VATANDAŞLIK VERİRKEN VATAN DA VERİYORSUNUZ.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada vatandaşlık verilen sığınmacı sayılarının Türk halkından gizlendiğini söyledi. Özdağ ayrıca; “Türkçe bilmeyen, Türk tarihini bilmeyen, Türkiye ile hiçbir manevi ilişkisi olmayan bu kişiler yarın seçimlerde bu ülkenin kaderini değiştirecek şekilde oy kullanacaklar. Bu, hiç tanımadığınız bir insanın sizin yerine oy kullanması, iradenizi devretme anlamına gelir” dedi.
Özdağ “Polis burada hükümetin talimatıyla yolu kapatmış. Buradan Erdoğan’a sesleniyorum, buradan Süleyman Soylu’ya sesleniyorum; Zafer Partisi’nin basın toplantısını durdurmak için yollarda aldığınız tedbirleri Türkiye’nin sınırlarında alsaydınız 10 milyon insan Türkiye’de bugün olmazdı. Biz de bu basın toplantısını yapmazdık. 2018’den itibaren AKP ve İçişleri Bakanlığı’ndan gizlice uygulamaya koyulan bir entegrasyon yönetmeliğiyle başta Suriyeliler olmak üzere bu nüfusun Türkiye’ye entegre edilmesi yani vatandaşlık verilerek Türkiye’de kalması doğrultusunda bir çalışma başlatmıştır.” ifadesinde bulundu.
Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklamada vatandaşlık verilen sığınmacı sayıları ve uyrukları:
64 bin 543 Iraklı, 56 bin 385 İranlı, 13 bin 484 Pakistanlı, 37 bin 813 Afganistanlı, 3 bin 711 Mısırlı, 14 bin 928 Azerbaycanlı, 3 bin 846 Özbekistanlı, 4 bin 782 Türkmenistanlı, 1847 Ermenistanlı, 1734 Katarlı, 321 Birleşik Arap Emirlikleri, 437 Suudi Arabistanlı, 563 Ürdünlü.

You may also like
Ankara’da şeker fabrikasında çıkan yangın söndürüldü!
Fed Başkanı Powell: Daha fazla faiz artışı uygun
MARMARİS BELEDİYESİ, 371 PERSONEL, 48 ARAÇLA SAHADA
Afganistan’da şiddetli deprem: Yüzlerce ölü var.

Leave a Reply