GÜLDAL AKŞİT YAŞAMINI YİTİRDİ

Eski bakan Güldal Akşit (61), koronavirüs tedavisi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’nde koronavirüs nedeniyle tedavi gören Güldal Akşit, bugün hayatını kaybetti. Akşit’in vefatını Ankara Valisi Vasip Şahin, “Turizm ve Devlet eski bakanlarımızdan Güldal Akşit Hanımefendi tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi’nde az önce vefat etti. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum” diyerek duyurdu.

GÜLDAL AKŞİT KİMDİR

Güldal Akşit, 1960’ta Malatya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. AKP’nin kurucuları arasında yer aldı. 22. ve 23. dönem İstanbul Milletvekili olan Akşit, 58’inci hükümette Turizm Bakanı, 59’uncu hükümette önce Turizm Bakanı, daha sonra Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği yapan Akşit, 9 Nisan 2009 tarihinde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı’na seçildi. 12 Haziran 2011 tarihine kadar kurucu başkan olarak TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı görevi yaptı.

Akşit, 8 Temmuz 2011 ile 14 Ekim 2014 tarihleri arasında AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevi yaptı. Akşit, vefatına kadar AKP Genel Başkan Danışmanlığı yapıyordu.

 Akşit’in katıldığı son program, 15 Kasım 2021 tarihinde Tivi 6 ekranlarında yayınlandı… Kendisine rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz…

Güldal Akşit’in Tivi6 televizyonunda katıldığı son program linki :                 https://www.youtube.com/watch?v=DkElnjNuFUw&t=2074s

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.