Merakla 68’incisi beklenen 2024 Eurovision Şarkı Yarışması tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu yıl İsveç’in Malmö şehrinde düzenlenen yarışmaya, dünyanın dört bir yanından kendi ülkelerini temsil eden sanatçılar katılıyor.

Avrupa Yayın Birliği (EBU) üyesi ülkelerin katılım gösterdiği yarışmada konuk şarkıcı olarak çıkan ünlü sanatçı Sertap Erener’in performansı ise beğeni topladı.

TAM 21 YIL SONRA YENİDEN

2023 yılında Türkiye’yi temsil eden Sertap Erener, seslendirdiği “Everyway That I Can” şarkısı ile birincilik yarışını kazanmıştı. Erener, tam 21 yıl sonra konuk sanatçı olarak katıldığı 2024 Eurovision sahnesinde Türkiye’ye birincilik getiren şarkısı “Everyway That I Can”i seslendirdi.

SEYİRCİLER HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİ

Erener’in sahne performansı sırasında salonda bulunan seyirciler şarkıya hep bir ağızdan eşlik etti. 21 yıl aradan sonra Sertap Erener’in sahne performansı beğeni topladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Erener, “Ekran başındaki milyonlarca müziksever ve salonu dolduran binlerce kişiyle beraber şarkı söylemek rüya gibiydi. Yıllar sonra tekrar Eurovision sahnesinde olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Beni arayan soran paylaşan ve dün gece sanki yarışma gecemiz gibi heyecanla ekran başında beni izleyen herkese çok teşekkür ederim. En yakın zamanda ülkemizin Eurovision’da olması için elimden geleni yapacağım çünkü en büyük dileğim bu heyecanı gelecek genç kuşakların da yaşaması.” diyerek duygularını dile getirdi.

TÜRKİYE EN SON 2012’DE KATILDI

Türkiye’yi Eurovision şarkı yarışmasında son olarak 2012 yılında Can Bonomo temsil etmişti. ”Love Me Back” şarkısıyla 7’ncilik getiren Bonomo ardından Türkiye şarkı yarışmasına katılım göstermedi.

Daha Fazlası

+ Yorum Yok

Yorum ekle