Okul Sporları Yıldız Kadınlar Türkiye Şampiyonası 15-17 Nisan’da Tekirdağ’da düzenlendi. MKE Ankaragücü Astor Şarj Güreş takımı sporcularından Esma Nur Kara, 66 kg da Türkiye Şampiyonu oldu.

Esma Nur Kara yarı finale kadar yarı final dahil 6 rakibi ile güreşerek tuş ve sayı tuşu ile bütün rakiplerini yendi. Final maçında ise puan vermeksizin bütün maçlarını teknik üstünlükle kazandı.

Türkiye şampiyonu olan sporcular Okul Sporları Avrupa Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

MKE Ankaragücü Astor Şarj Güreş takımı Teknik Direktörü Fevzi Çakmak, “Kadın güreş takımı olarak Türkiye’nin en başarılı takımıyız. Esma’da bizim alt yapı takımımızdan yetişen bir sporcumuz. 14 yaşında olan sporcumuz geçen yılda hiçbir rakibine puan vermeden şampiyon oldu. Önümüzdeki hafta Sivas’ta yine kendi yaş grubunda Türkiye şampiyonası var. Esma 2028 de 18 yaşında olacak ve o yıl Amerika Los Angeles da olimpiyat oyunlarında Türkiye tarihinde kadın güreşçi olarak bir olimpiyat şampiyonumuz olacak inancındayız 18 yaşında kadın güreşinde olimpiyat şampiyonu çıkartırsak Dünya rekoru kıracağımıza inanıyorum. Ülkemizin geleceği Esma Nur Kara.  İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur” kulübümüz MKE Ankaragücüne verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum bu gururu yaşamamıza vesile oldukları için Ankaragücü taraftarımıza SÖZ veriyorum Ankaragücümüze Ülkemize 2028 yılında Olimpiyat şampiyonu Altın madalya getireceğiz “açıklamasında bulundu

Daha Fazlası

+ Yorum Yok

Yorum ekle