OpenAI ile ilgili iddialar gündemdeki yerini korurken, tartışmalara son noktayı koyan şirket CEO’su Sam Altman oldu. Altman, pazartesi günü Google’a rakip yeni bir arama motoru değil, ‘sihir gibi bir şey’ tanıtacaklarını söyledi.

ABD merkezli yapay zeka araştırma şirketi OpenAI, son yıllarda yapay zeka destekli kurdukları sohbet robotu olan ChatGBT ile öne çıkmaya devam ediyor. Şirkete yönelik iddialar ise yazılım dünyasında yerini koruyor.

İddialara göre, OpenAI, Pazartesi günü Google’ın I/O etkinliğinden önce Google’a rakip bir arama motoru tanıtmaya hazırlanıyor.

İDDİALARA YANIT ŞİRKET CEO’SUNDAN GELDİ! 

İddialar ardından tartışmalar da devam ederken, konuyla ilgili açıklama OpenAI CEO’su Sam Altman’dan geldi. Altman, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, pazartesi günü Google’ın I/O etkinliğinden önce Google’a rakip bir arama motoru değil ‘sihir gibi bir şey’ tanıtacaklarını söyledi.

Altman tarafından yapılan açıklamada, pazartesi günü OpenAI tarafından yapılacak duyurunun bir arama motoru ya da GBT-5 duyurusu olmayacağı, aksine insanların seveceği, kendisine “sihir gibi hissettiren bir şey” olacağı ifade edildi.

Daha Fazlası

+ Yorum Yok

Yorum ekle