TURGUT ALTINOK  KAHRAMANKAZAN’DA YURT AÇILIŞI YAPTI

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Kahramankazan Belediyesi tarafından inşa edilen Öğrenci Yurdunun açılışını yaptı.

Açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Cumhur İttifakı Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz da katıldı.

Milli Mücadele ateşi 15 Temmuz’da Kazan’da yine yandı”

Turgut Altınok Kahramankazan’da 15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlattı. Altınok, “15 Temmuz’da Kahramankazan vatanına, milletine, bayrağına, devletine sahip çıktı. Atatürk’ün ‘ya istiklal ya ölüm! Türk millet esareti kabul etmez’ diyerek başlattığı Milli Mücadele ruhu, ateşi 15 Temmuz’da Kazan’da yine yandı, yakıldı. ‘Vatanımızı, milletimizi, ülkemizi, devletimizi canımız pahasına vermeyiz’ diyen şehitler ve gaziler diyarı Kahramankazan…” diye seslendi.

Resimlerimiz değil eserlerimiz olacak”

Açılışta konuşan Altınok Kahramankazanlılara projelerini anlatarak, “5 yılda Allah nasip ederse Kazan’da resimlerimiz değil eserlerimiz ve hizmetlerimiz olacak. Altyapısı, kanalizasyonu, eksik olan üstyapısı, asfaltı yapılacak. Nüfusu çok olan, çocuk ve gençlerimizin olduğu köylerimizde spor tesisleri yapacağız. Halı sahaları yapacağız, basketbol sahalarını yapacağız, voleybol sahalarını yapacağız.” dedi.

Su abonelik ücreti 500 TL olacak”

Altınok, ABB’nin köylerdeki şu abonelik ücretlerinin fahiş rakamlar olduğunu belirterek, “Şu an köylerimizde su aboneliğine ne istiyorlar? 30 bin lira… Ne oldu? Hani köylerde sayaçları sökecektin Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı. Vatandaş, 30-40 bin lirayı verip su abonesi olamayacağı için sayaçların takılmasına bile gerek kalmadı. Takılmayan sayaçları söktüremezsin zaten.  Köylerde su aboneliği 500  lira olacak. Geçen gün Bala’da, ‘su abonesi olacağız ama 54  bin lira’ dediler, faturayı gösterdiler bana. Asfalt yok, asfalt katılım payı var. Kanalizasyon yok kanalizasyon katılım payı var.” diye konuştu.

 

Sosyal yardımlar 15 Nisan’da  hesaplarda olacak ”

Sosyal yardım projelerini anlatan Altınok, “Bu arada Kazan’daki esnafımıza da müjdeler olsun. Emekliye verdiği 1000 liranın yerine 500 lira vereceğiz.  Et parası diye verdiği 400  liranın yerine 2 bin 500 lira vereceğiz.  vatandaşımız isterse kasaptan etini alsın, isterse sütünü alsın, isterse yoğurdunu, peynirini alsın. Ama bu parayı nerede harcayacak biliyor musunuz? Sadece Kazan’da harcayacak. Doğalgaz yardımı 500 yüz lira veriyor biliyorsunuz. Doğalgaz desteğini 500 liradan 1000 liraya çıkaracağız. Allah nasip ederse vekaleti , emaneti verdiğinizde 15 Nisan’da vatandaşlarımızın hesabına bu paralar yatacak.” dedi.

“Ankara’da destan yazacağız”

Altınok  20 yıl boyunca Keçiören’de uyguladığı belediyeciliği Ankara’da da uygulayacaklarını ifade ederek, “Kalesiyle, şelaleleriyle, Deniz Dünyası’yla…  Atatürk Cumhuriyet Kule’mizi yakında açacağız. Parklar, bahçeler, spor tesisleri bir destan yazdık belediyecilikte. Şimdi o destanı Ankara’da yazma zamanı. Cumhur İttifakı’yla; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi’yle…” dedi.

Hakan Han Özcan: Afişler gider eserler kalır

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan afiş ambargosuna değinerek, “Başkent sevdalısı Turgut Başkanımın eserleri ortada. Afişlerle her yeri donatmakla olmaz. Afişler geçer ama eserler kalır. Turgut başkanımın eserleri Keçiören’de, şimdi Ankara’nın her yerine eser gidecek. Türkiye yüzyılında durmadan, hızla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Bakan Uraloğlu: Ben oyumu Turgut Başkan’a vereceğim

Bakan Uraloğlu, “Ben oyumu Turgut Başkan’a vereceğim. 1 Nisan’da da bazılarına 1 nisan şakası yapacağız.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından öğrenci yurdunun açılışı gerçekleştirildi.

Daha Fazlası

+ Yorum Yok

Yorum ekle